Що таке КЕП та ЕЦП?

From Вікіпедія ЄСІТС
Jump to navigation Jump to search

ЕЦП – електронний цифровий підпис.

КЕП – кваліфікований електронний підпис.

Кваліфікований електронний підпис —  удосконалений електронний підпис, який створюється з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису і базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа.

Чи має КЕП юридичну силу?

Кваліфікований електронний підпис має таку саму юридичну силу, як і власноручний підпис, та має презумпцію його відповідності власноручному підпису.

Як отримати КЕП/ЕЦП в умовах воєнного стану

Marka.jpg

Використання електронних сервісів, які вимагають авторизацію за допомогою КЕП/ЕЦП, в умовах воєнного стану для багатьох користувачів, які не мають електронного цифрового підпису, стало проблемою. У зв'язку з вимушеною зміною місця перебування велика кількість громадян нашої держави не мають можливості особисто відвідати акредитовані центри сертифікації. Проте, ви можете отримати КЕП/ЕЦП у застосунку ДІЯ, Приват24 або у телеграм боті Ощадбанку, наприклад.

Детальні інструкції за посиланнями надавачів послуг. Логотипи «клікабельні».


7 листопада 2018 року набув чинності Закон України «Про електронні довірчі послуги». З цієї дати втратив чинність Закон України «Про електронний цифровий підпис».

Одним із важливих нововведень Закону України «Про електронні довірчі послуги» є те, що він запроваджує поняття КЕП, яке замінило поняття ЕЦП.

За визначенням підпункту 23 пункту 1 розділу I Закону України «Про електронні довірчі послуги» КЕП – це удосконалений електронний підпис, який створюється з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису і базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа. КЕП накладається за допомогою особистого ключа та перевіряється за допомогою відкритого ключа. Система цифрового підпису припускає, що кожен користувач мережі має свій особистий ключ (що зберігається в таємниці), який використовується для формування підпису, а також відповідний цьому особистому ключу відкритий ключ, відомий решті користувачів мережі і призначений для перевірки підпису. Цифровий підпис обчислюється на основі особистого ключа відправника інформації й власне інформаційних бітів документу (файлу). Спосіб обчислення цифрового підпису гарантує, що знання відкритого ключа не може призвести до підробки підпису.

Токен – компактний пристрій, призначений для забезпечення інформаційної безпеки, ідентифікації власника, безпечного віддаленого доступу до інформаційних ресурсів.

Використання захищених носіїв обов’язкове:

  • для органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств державної форми власності (регламентовано ст. 17 Закону України «Про електронні довірчі послуги»);
  • для організацій усіх форм власності, які турбуються про свою безпеку.

Актуальний перелік кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг міститься на офіційному сайті Центрального засвідчувального органу. Обравши з переліку потрібного надавача, слід уточнити у нього на якому носії видається ЕЦП.

Ключі, згенеровані на незахищених носіях ключової інформації, діятимуть до закінчення терміну дії кваліфікованого сертифіката відкритого ключа.

Види захищених носіїв

Захищений носій може бути виготовлений у вигляді USB-пристрою (зовні схожого на флешку) або смарт-карти (пластикової картки з чіпом).

Інші статті у категорії

Перейти на Головну сторінку